ROK SZKOLNY 2013/2014

Jesteś tu: » Strona główna » ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2013/2014
  • Życzenia Świąteczne

 życzą

Dyrekcja i Pracownicy

20 maja 2014 roku odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego w XX Liceum Ogólnokształcącym. Wzięli w nich udział uczniowie klas licealnych w ramach projektu młodzi głosują.

WYBORY!!!
czytaj więcej

Dnia 14 maja 2014 roku w sali gimnastycznej XX LO odbyło się spotkanie w ramach projektu „(Nie)ludzka przyjaźń”, tworzonego przez uczniów gimnazjum z naszej szkoły. Pierwsza część projektu to zaproszenie policjantów do szkoły w dniu 30 kwietnia , którzy pokazali psa tropiącego i  wyjaśnili zasady jego pracy. Projekt polega na uświadomieniu uczniom, że zwierzęta nie tylko są naszymi przyjaciółmi, ale niezastąpionymi pomocnikami. W środę odwiedzili nas: pracowniczka Fundacji Labrador, pan Bartosz Kałużny (niewidomy) i jego pies Panda.

Projekt „(Nie)ludzka przyjaźń
czytaj więcej

30 maja 2014 r. o godz. 12.00 w Sali Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Poznaniu odbyło się spotkanie uczniów zakwalifikowanych do udziału w XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży z Jadwigą Rotnicką – Senator RP, Piotrem Florkiem - Wojewodą Wielkopolskim i Elżbietą Walkowiak – Wielkopolskim Kuratorem Oświaty. Nie zabrakło zwycięzców z XX LO.

XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
czytaj więcej

XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży Warszawa (31 maja - 01 czerwca 2014))


 31 maja (sobota) godziny 13:30 – 19:00


W dniu 31 maja 2014r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie odbyły się warsztaty dla uczestników i uczestniczek zakwalifikowanych do udziału w posiedzeniu XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.


1 czerwca (niedziela) godziny 7:30 – 15:30

Nasi w sejmie
czytaj więcej

 Wręczanie świadectw maturalnych absolwentom XX LO - godz. 13:00

czytaj więcej

Uczniowie naszej szkoły 18 czerwca brali udział w debacie pt. „Spotkanie młodzieży z Piątkowa 10 lat w UE. Młodzi w życiu publicznym”. W debacie brali udział uczniowie poznańskich szkół z Piątkowa, przedstawiciele środowiska studenckiego, młodzi z Rady Miasta oraz pan Prezydent Ryszard Grobelny. Debata była ciekawa i wymagała od nas aktywności. Najodważniejsi z nas skorzystali z okazji i zabrali glos w debacie. Nasze zaangażowanie się opłaciło. Czuliśmy się wyróżnieni, kiedy po debacie nasz zgrany zespól z XX LO I 9 Gim, jako jedyny miał okazje porozmawiać i sfotografować się z Panem Prezydentem Grobelnym. Do szkoły wróciliśmy z mila pamiątka z tego spotkania.

Młodzi w życiu publicznym
czytaj więcej

Regulamin rekrutacji uzupełniającej

 

REGULAMIN PRZYJĘĆ KANDYDATÓW DO LICEUM

REGULAMIN PRZYJĘĆ KANDYDATÓW DO GIMNAZJUM


Nadal posiadamy wolne miejsca w klasach:

 

LICEUM

 

Klasa Wolne miejsca
1B - dziennikarsko-filmowa 6
1C - lingwistyczno - menedżerska 6
1D - sportowa 2

 

GIMNAZJUM

 

5 miejsc wolnych w klasach ogólnych

 

TERMINARZ

zgłoszenia uczniów do 15.07.2014
potwierdzenie woli do 16.07.2014
podanie listy przyjętych i nieprzyjętych  17.07.2014 godzina 12.00


Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2014/2015
czytaj więcej

Zapraszamy uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki i oczekujących wsparcia w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Spotkania  będą się odbywać od 18-22 sierpnia w godzinach 10.00 - 13.00. Nauczycielem prowadzącym będzie Pan Krzysztof Kujawski.

czytaj więcej

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w kiermaszu używanych podręczników (liceum i gimnazjum) który odbędzie się w dniach 28 sierpnia w godzinach 10.00-12.00, a także w dniu 2 września 2014.

czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


04.03.2014r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

FOX 2014, w którym wzięło udział 15 uczniów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach

wiekowych: Ducks (kl. I–II gimnazjum) oraz Lions (kl. III gimnazjum). Test składający się

z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru sprawdzał umiejętności gimnazjalistów z zakresu

znajomości słownictwa, gramatyki, wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz zadanej lektury.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki!


Sylwia Baryłecka

FOX 2014
czytaj więcej

7 marca w naszej szkole odbyłą się po raz kolejny "Noc filmowa". Tradycyjnie impreza cieszyłą sie ogromnym zainteresowaniem, tym razem zwłaszcza gimnazjalistów. Repertuar obejmował wywołujące dreszczyk horrory i uśmiech na twarzy komedie. Seanse trwały do białego rana, a u czniowie mimo zmęczenia zadowoleni wracali do domu.

NOC FILMOWA
czytaj więcej

XX Liceum Ogólnokształcące


W pierwsza sobotę po feriach 22.02 odbył się XI turniej siatkarski -tym razem z okazji Walentynek - dwójek mieszanych. W rozgrywkach brało udział dziewięć par, które grały systemem pucharowym. Zdarzało się tak, że pary bardzo dobrze grające odpadły już w pierwszej fazie turnieju.

Boje były bardzo zacięte i w finale najlepsi okazali się Patrycja Grześkowiak i Grzegorz Kogut.

TURNIEJ WALENTYNKOWY.
czytaj więcej

XX Liceum Ogólnokształcące


W środę nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchania wykładu Pana Profesora dotyczącego  Idei Olimpijskiej i jej roli we współczesnym świecie.
Wykład nawiązywał do starożytnego pojęcia współzawodnictwa sportowego i jego odniesień we współczesnym świecie, a także wpływ uprawiania sportu na proces wychowania młodzieży.

WYKŁAD PROFESORA MICHAŁA BRONIKOWSKIEGO - AWF POZNAŃ
czytaj więcej

 

XX Liceum Ogólnokształcące

 


16 marca 2014 r. w Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej odbyły się Eliminacje Regionalne - 101 drużyn z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego przystąpiło do konkursu. Wśród uczestników była grupa z nasze Liceum w składzie: Kinga Bochem, Joanna Madalińska, Patrycja Poplewska, Iwona Priefer, Kinga Sobczak pod opieką trenerów p. Moniki Kolasińskiej i p. Elżbiety Eliks. 


ODYSEJA UMYSŁU - XX LO W FINALE OGÓLNOPOLSKIM
czytaj więcej

Zapraszamy na testy sprawnościowe do klasy piłkarskiej naszego gimnazjum

w piątek 21 marca godzina 17.00 - boisko Orlik przy szkole .

(Wichrowe Wzgórze 111)

czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


W styczniu rozpoczęła się VIII edycja imprezy biegowej pod nazwą „Biegaj z Opel Szpot” w której uczestniczymy od 2011 roku.

Cykl składa się z 9 biegów, które odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca nad poznańską Maltą.

Dystans do pokonania to jedno okrążenie wokół jeziora (5,4 km).

„ Biegaj z Opel Szpot 2014”
czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


Nareszcie możemy spędzać czas na rolkach, czyli aktywnie i tak jak lubimy.

Nareszcie podbijamy tereny osiedla Wichrowego, ale niebawem wypuścimy się na szersze terytorium.

Zachęcamy wszystkich do mobilizowania sił i zdrowego spędzania wolnych chwil w przyjacielskim gronie.


Niebawem spotkamy się ponownie!

Sezon rolkarski rozpoczęty !
czytaj więcej
  • PROCEDURY MATURALNE 2014
  • PROJEKT SZKOŁA W RUCHU - XX LICEUM
czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


W marcu dwukrotnie występowały w szkole zespoły artystów popularyzujących współczesną sztukę: Mały Książę , Antione de Saint-Exupery, oraz muzykę flamenco.
Wszystkim bardzo się podobało.

WYSTĘPY DLA GIMNAZJUM
czytaj więcej

Dziś gościliśmy w naszej szkole krwiobus. Uczniowie ochotniczo oddawali krew dla potrzebujących i jednocześnie mieli możliwość wypełniania ankiet i przystępowania do grupy dawców szpiku.


Dzisiejsza wizyta poprzedzona była prelekcją przeprowadzoną wczoraj przez ochotników z "Drużyny Szpiku"

KRWIOBUS W XX LO
czytaj więcej

XX Liceum Ogólnokształcące


W ubiegłym tygodniu pielgrzymowaliśmy do Częstochowy, wiadomo o co modła się cała udająca się tam grupa trzecioklasistów.
Dobrego zdania matury to życzenia znakomitej większości. Po Częstochowie odwiedziliśmy teren obozu w Oświęcimiu, który zrobił na nas ogromne i przygnębiające wrażenie.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW XX LO
czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


Nasi uczniowie: Daniel Kaczmarek i Marek Dolata przeprowadzili wywiad, który został pozytywnie oceniony przez redakcję i zaakceptowany do druku. Artykuł ukazał się  w numerze 3/146 bieżącym roku.

Cieszymy się z odnoszonych sukcesów i zachęcamy do dalszego zaangażowania.


PRZECZYTAJ WYWIAD!!!

czytaj więcej

W środę uczniowie klasy lingwistyczno-turystycznej wysłuchali kilku bardzo ciekawych wykładów prowadzonych przez naukowców z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Wykłady były bardzo ciekawe, zróżnicowane tematycznie i każdy znalazł w nich wiele interesujących informacji. Relacje z podróży pracowników naukowych UAM były zarazem wspaniałą powtórką z wiadomości nabywanych wcześniej w szkole.

FESTIWAL NAUKI NA UNIWERSYTECIE ADAMA MICKIEWICZA
czytaj więcej

W czwartek, 10 kwietnia 2014r., odbył się finał konkursu międzyklasowego dla klas gimnazjalnych "1 z 12" (organizowany przez Samorząd Uczniowski), którego zasady są bardzo zbliżone do znanego, telewizyjnego konkursu "1 z 10". W jury zasiadali nauczyciele historii, chemii i biologii, a pytania dotyczyły wielu dziedzin nauki. Do ostatniego etapu dostały się klasy: 1 D, 3 B i 3 C, a spośród nich najlepszą okazała się klasa 3 B, której serdecznie gratulujemy!

Konkurs
czytaj więcej

2 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata pt. "Młodzi aktywni" w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście: pan doktor Stanisław Zyborowicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pan Mateusz Otta, oraz Łukasz Niparko. 

Debata pt.
czytaj więcej
  • Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Gdy zbliża się ten najpiękniejszy czas, pragniemy zaczarować Wasze serca naszymi życzeniami.

Oby było wśród Was jak najwięcej ludzi, którzy uczynią nadchodzące święta pełnymi wzruszeń i ciepła, a emocje i nastrój oraz kuchnia pełna gwaru i niezwykłych aromatów niech sprawią, że Wielkanoc 2014 sama w sobie będzie najlepszym prezentem, o jakim każdy z nas marzy!

 

- Grono pedagogiczne i pracownicy szkoły

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
KANONIZACJA JANA PAWŁA II
czytaj więcej

W sobotnie przedpołudnie rozegrany został II turniej poświęcony
Zbyszkowi Forysiakowi, wieloletniemu pracownikowi XX LO, znanemu
szczypiorniście.
W piłce co prawda nożnej rywalizowały drużyny gimnazjalistów oraz
Licealistów i absolwentów szkoły.
Był to pierwszy wiosenny turniej piłki nożnej, a jeden z rzutów karnych
wykonywał gość imprezy Mirosław Okoński.

II MEMORIAŁ im ZBYSZKA FORYSIAKA
czytaj więcej

W poniedziałek klasy teatralne i dziennikarskie spotkała nie lada gratka - aktor Teatru Nowego Pan Zbigniew Waleryś
opowiadał o Adamie Mickiewiczu, recytował poezję Wieszcza. Po spotkaniu trwały także rozmowy z udziałem zainteresowanych studiami aktorskimi.

WALERYŚ O MICKIEWICZU
czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


Dnia 30 kwietnia br. gościliśmy w szkole Policjantów z psem tropiącym, natomiast 15 maja br. przedstawicieli Fundacji Labrador - Pies Przewodnik z labradorem Panda. Był to cykl spotkań zorganizowanych na potrzeby projektu "Nie-ludzka przyjaźń", w ramach programu eSzkoła Moja Wielkopolska.

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Labrador
czytaj więcejUczniowie klas licealnych wzięli udział w kampanii „Policzmy się z rakiem”. Wykonali bransoletki dla fundacji „Ludzie dla ludzi”, które są w sprzedaży. W tym roku cały dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie Biura Interwencji Onkologicznej, w której lekarze udzielają bezpłatnej pomocy pacjentom onkologicznym.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji robienia bransoletek.

POLICZMY SIĘ!
czytaj więcej

Gimnazjum nr 9


W piatek, 13 grudnia, w ramach projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska" uczestniczyliśmy w wykładzie "Jak uczy się mózg nastolatka" . Spotkanie odbyło się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89).

Wykład
czytaj więcej

Dzięki uprzejmości Agencji SOLLUS Entertainment  nasi uczniowie mogli obejrzeć w minioną niedzielę spektakl Francisa Vebera w reżyserii Wojciecha Adamczyka w wykonaniu aktorów Teatru KWADRAT - CO JA PANU ZROBIŁEM PIGNON?


Wspaniałe role Pawła Wawrzeckiego i Grzegorza Wonsa oraz Renaty Dancewicz na długo zapadną w pamięci ucznio klas teatralnych naszej szkoły. 

DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!

NIEDZIELNY SPEKTAKL W SALI ZIEMI
czytaj więcej

Boże Narodzenie to Chrześcijańskie Święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa z Nazaretu

obchodzone 25 grudnia.

 

Historia i Geneza

...

O Święcie Bożego Narodzenia
czytaj więcej

NOWY NUMER 

 

 

 PRZECZYTAJ!!!

czytaj więcej

W sobotę udaliśmy się do mieszkającego w Śremie Patryka, dla którego zbieraliście plastikowe nakrętki.
Chłopiec bardzo ucieszył się z naszej wizyty, jego siostra i rodzice również.
Przekazaliśmy zebrane nakrętki oraz prezenty.
Musimy nadal zbierać nakrętki, aby rehabilitacja chłopca mogła trwać - to jest bardzo ważne- pojemnik cały czas będzie dostępny u Pań woźnych.

WIZYTA U PATRYKA
czytaj więcej

Powstanie Wielkopolskie w dziejach naszego narodu było wydarzeniem szczególnym. Dzięki heroicznej walce powstańców, zakończonej zwycięstwem, Wielkopolanie zyskali wolność, a ziemie stanowiące kolebkę naszej państwowości wróciły do Polski. Uczciliśmy pamięć o tych, którzy walczyli, poprzez aktywny udział w uroczystościach.

27 grudnia 2013 r. – obchody 95. rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
czytaj więcej

W dniach od 13 do 16 stycznia 2014 roku uczniowie klas trzecich XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu przystąpią do próbnych egzaminów maturalnych przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.


czytaj więcej

W dniach od 14 do 16 stycznia 2014 roku uczniowie klas III Gimnazjum nr 9 w Poznaniu przystąpią do próbnych egzaminów gimnazjalnych przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.


 

czytaj więcej

XX Liceum Ogólnokształcące


Tak bawili się nasi uczniowie wraz z nauczycielami na dorocznym balu
organizowanym na około 100 dni przed maturą.

STUDNIÓWKA JUŻ ZA NAMI!!!
czytaj więcej

W niedzielne południe nasze najmłodsze gimnazjalistki (INEA AZS POZNAŃ)
sprawiły nam olbrzymią radość wygrywając mecz z gnieźnieńską drużyną i
obejmując prowadzenie w lidze młodziczek.

NIEDZIELNA WYGRANA INEI  AZS POZNAŃ Z BASKET GNIEZNO
czytaj więcej

W piątkowy wieczór maturalna klasa dziennikarska zaprosiła rodziny
przyjaciół znajomych na dyplomatorium, które ukazało ich umiejętności,
dorobek, postrzeganie współczesnego świata.
Całość spotkania miała miejsce w Domu Kultury Bajka.
Bardzo nam się podobało.

DYPLOMATORIUM DZIENNIKARSKIE
czytaj więcej

W piątek, 17 stycznia 2014 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury Bajka na os. Wichrowe Wzgórze odbyło się dyplomatorium dziennikarskie klasy 3b.

1,5-godzinne spotkanie wypełnione było projekcją filmów autorstwa uczniów klasy dziennikarskiej. Pierwszy film zatytułowany był „Matura nie ubije knura", w którym młodzi dziennikarze w humorystyczny sposób zadawali podchwytliwe pytania uczniom z XX liceum, jednym z głównych pytań było: „Co jest cięższe? Kilogram kamieni czy kilogram piór?”.

Finał dziennikarskiej przygody.
czytaj więcej

We wtorek 21 stycznia 2014 roku kilkunastu licealistów wzięło udział w warsztatach dotyczących zasad debat oksfordzkich, które poprowadził koordynator Zespołu Projektów Edukacyjnych WNPiD UAM p. Jan Piosik.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM i Instytut Pamięci Narodowej realizuje w tym roku II edycję projektu edukacyjnego „Zrozumieć historię" w formie międzyszkolnego turnieju debat oksfordzkich.

Zrozumieć historię - turniej
czytaj więcej

Nasze dziewczyny wygrały w niedzielę ostatni mecz w rozgrywanych na "Chwiałce" półfinałach, a tym samym
z trzema zwycięstwami zwyciężyły w całej imprezie.


Przed nimi zawody finałowe w Gdyni gdzie będą broniły wywalczonego w ubiegłym roku tytułu mistrzowskiego.

GRATULUJEMY

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH
czytaj więcej

W niedzielne popołudnie gościliśmy w szkole babcie i dziadków wraz z
wnuczętami, którzy bawili się na balu karnawałowym.
Liczni przebierańcy wspierani przez dziadków i rodziców przeżyli
wspaniałą, okraszoną licznymi nagrodami zabawę.
Za organizację dziękujemy osiedlowemu Caritas.

ZABAWA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
czytaj więcej

21 stycznia 2014 roku kilkunastu uczniów z klas dziennikarskich XX LO pod opieką p. Gąsiorowskiej wybrało się na spotkanie z Janiną Paradowską - dziennikarką i publicystką tygodnika „Polityka”. Około godziny 10:40 całą grupą wyruszyliśmy spod szkoły. Mimo mroźnej pogody, wszyscy bezpiecznie dotarliśmy na uniwersytet. Gościem Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Poznaniu była pani Janina Paradowska. Na początku wykładowca przedstawił nam gościa i krótko opowiedział otym, co udało się osiągnąć dziennikarce. Paradowska karierę rozpoczynała w "Kurierze Polskim", w którym zajmowała się tematyką społeczną.

SPOTKANIE Z REDAKTOR JANINĄ PARADOWSKĄ na WNPiD UAM
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl