PISMO NOSEM

Jesteś tu: » PISMO NOSEM

11 października 2013 roku klasa dziennikarsko-filmowa IIB pod opieką pana Macieja Lecińskiego zorganizowała kolejne spotkanie Kameralnego Klubu Filmowego. Pierwszy raz spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż zwykle. Wszystko za sprawą gościa specjalnego naszego spotkania - pani Dobrochny Konrad. Jest to przemiła i bardzo pozytywna osoba, która przez swoje życie przeszła więcej niż niejeden człowiek na świecie. Zważając na bogatą historię życia pani Dobrochny, uznaliśmy, że lepiej najpierw posłuchać jej opowieści a dopiero potem obejrzeć film "Wypędzeni na Sybir", w którym można było zobaczyć również gościa naszego spotkania.

Spotkanie Kameralnego Klubu Filmowego – pani Dobrochna Konrad
czytaj więcej

-Ile czasu spędziła Pani w Kazachstanie ?


-6 lat. Od kwietnia 1940 do marca 1946.

 

-Jak radziła sobie Pani z tęsknotą za rodziną ?


- To był szok.  Wyrwanie ze wszystkiego, z domu, z miejsca, od zabawek, od  łóżeczka swego. Z ojcem się pożegnałam i czekałam na jego powrót. Byłam małym dzieckiem, nie rozważałam tego, tylko czekałam na powrót, oczywiście czasem się płakało.

ROZMOWA Z P. DOBROCHNĄ KONRAD - SYBIRACZKĄ
czytaj więcej
czytaj więcej

Pod takim tytułem ukazał się w dodatku specjalnym Junior Media do "Głosu Wielkopolskiego" (22 listopada 2011) artykuł na temat redakcji naszej szkolnej gazetki "Pismo Nosem".

czytaj więcej

5 grudnia 2011 r. jurorzy konkursu organizowanego przez portal Junior Media nagrodzili "Pismo Nosem" redagowane przez uczniów klasy IIb pod opieką p. M. Lecińskiego.

http://juniormedia.pl/pl/wszystkie-aktualnosci/news,775,listopadowy-junior-w-druku-rozstrzygniety.html

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl