ARCHIWUM 2014/2015

Jesteś tu: » Strona główna » OPIEKA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA » ARCHIWUM 2014/2015

W bieżącym roku szkolnym zakończyliśmy już realizację zajęć psychoedukacyjnych przewidzianych programem szkolnym na I oraz II półrocze. Udział w nich brały wszystkie klasy gimnazjalne. Zajęcia te odbywają się cyklicznie, więc kontynuowane będą też w przyszłym roku szkolnym. Zdjęcia przedstawiają efekty pracy uczniów.


Osoby zainteresowane indywidualną lub grupową pomocą psychologiczno-pedagogiczną zapraszamy na spotkania z psychologiem i pedagogiem codziennie od poniedziałku do piątku oraz w ramach zajęć m.in. Piwnicy 15, których terminy ogłaszane są na bieżąco w Librusie.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE
czytaj więcej

18 października 2014 r. byliśmy w Ogrodzie Botanicznym, zwanym potocznie przez Poznaniaków „Botanikiem”. Ogród znajduje się na Jeżycach. Jest to wizytówka miasta Poznania, jedyny ogród botaniczny w Polsce, do którego wstęp jest bezpłatny (co można przeczytać na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego w Poznaniu).

PIWNICA 15: W Ogrodzie na Ogrodach
czytaj więcej

Zaczęliśmy realizację, zapowiedzianego w zeszłym, roku szkolnym, programu profilaktyki uzależnień. Jest to program przeznaczony wyłącznie dla uczniów klas I, nad którym sprawuje patronat Uniwersytet Medyczny i Urząd Miasta Poznania.

UNPLUGGED
czytaj więcej

W dniu 29 października 2014 r. udaliśmy się do kina na seans filmowy pt. „Pinokio”.

Wydawać by się mogło, że treść jest dobrze znana i przewidywalna, ale każda adaptacja literatury przynosi pewne zaskoczenia. W tym przypadku jest to wierność oryginałowi i trafiający w gusta młodzieży humor sytuacyjny.

PIWNICA 15: SEANS FILMOWY
czytaj więcej

W związku z realizacją przez Gimnazjum nr 9 Programu „Szkoła Wolna od Narkotyków”, w dniu 12.11.2014 r. odbyło się spotkanie przedstawiciela Policji z rodzicami uczniów klas pierwszych. Omówiono ideę Programu oraz zapoznano zebranych z:


* przepisami prawnymi określającymi odpowiedzialność prawną nieletnich,

* uprawnieniami funkcjonariuszy Policji względem nieletnich,

* możliwości współpracy z rodzicami.


Uczestnicy spotkania otrzymali informatory zatytułowane: "Jak być wystarczająco dobrym rodzicem. Podpowiednik nie dla wszystkich rodziców", którego głównym przesłaniem jest zapobieganie zachowaniom agresywnym. W Gimnazjum nr 9 koordynatorami tego programu są Psycholog Pedagog.

WIZYTA POLICJI W SZKOLE
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl