RAJDY SZKOLNE

Jesteś tu: » Strona główna » RAJDY SZKOLNE

2016 / 2017

W listopadzie udaliśmy się na wycieczkę Traktem Cesarskim.Trakt jest to główny szklak turystyczny przebiegający przez Poznań. W myśl jego twórców, Trakt to pozytywna i motywująca opowieść o mieście i jego mieszkańcach. Ma ona na celu ukazać proces powstania Poznania przez pryzmat „sięgania po koronę”, czyli dążenia poznaniaków do spełnienia wyznaczonych sobie celów, a także udowodnia, że pomimo setek lat jakie minęły, nasze potrzeby niewiele się zmieniły.

Nasza wycieczka przebiegała następująco: Jezioro Maltańskie – Kościół św. Jana Jerozolimskiego za murami – Śródka – Most Jordana – Ostrów Tumski – Most Bolesława Chrobrego – Chwaliszewo – Stary Rynek.

Już niebawem udamy się na drugą cz esc wycieczki po szlaku Cesarskim!

LISTOPAD 2016
czytaj więcej

W pażdzxierniku odbył sie rajd do Strzeszynka. Spod szkoły wyruszlimy w strone Jezioro Rusałka. Jezioro powstało w 1943 r. poprzez spiętrzenie wód Bogdanki. Do wykonania prac ziemnych związanych z utworzeniem zbiornika zostali zmuszeni Żydzi osadzeni w hitlerowskich obozach pracy przymusowej na terenie Poznania.

W 1960 roku na północnym brzegu jeziora powstał ośrodek wypoczynkowy z trawiasto-piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego i polem kempingowym.

W miejscu obecnego jeziora, pod koniec XIX wieku wzniesiona została niewielka trapezowa bateria stanowiąca element fortyfikacji Twierdzy Poznań zwana Baterią Bogdanka (Bogdanka Batterie).

W lasach otaczających zbiornik znajdują się 3 pomniki upamiętniające miejsca kaźni ze stycznia 1940, kiedy niemieckie SS dokonało masowych egzekucji więźniów obozu zagłady Fortu VII w Poznaniu. Po opuszcenie terenu jeziora Rusaa udaliśmy się nad Jezioro Strzeszyńskie.  Jest to naturalne jezioro położone w dolinie Bogdanki na terenie tzw. zachodniego klina zieleni Poznania. Jego jedynym naturalnym dopływem jest Rów Złotnicki.

PAŹDZIERNIK 2016
czytaj więcej

We wrześniu 2016 roku odbył się rajd do Rerzerwatu Morasko.Jest to rezerwat przyrodniczo-astronomiczny utworzony 24 maja 1976 roku, o powierzchni 54,5 ha. Znajduje się on w północnej części Poznania, na Morasku i graniczy bezpośrednio z Suchym Lasem. Na jego terenie mieszczą się kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu Morasko ok. 5 tys. lat temu. Na terenie rezerwatu znajduje się sześć kraterów, z czego największy ma ok. 90 metrów średnicy i 11,5 m głębokości. Powszechnie uważa się, że jest to pozostałość po upadku meteorytu ok. 5 tysięcy lat temu.

WRZESIEŃ 2016
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl