2016 / 2017
W listopadzie udaliśmy się na wycieczkę Traktem Cesarskim.Trakt jest to główny szklak turystyczny przebiegający przez Poznań. W myśl jego twórców, Trakt to pozytywna i motywująca opowieść o mieście i jego mieszkańcach. Ma ona na celu ukazać proces powstania Poznania przez pryzmat „sięgania po koronę”, czyli dążenia poznaniaków do spełnienia wyznaczonych sobie celów, a także udowodnia, że pomimo setek lat jakie minęły, nasze potrzeby niewiele się zmieniły.
Nasza wycieczka przebiegała następująco: Jezioro Maltańskie – Kościół św. Jana Jerozolimskiego za murami – Śródka – Most Jordana – Ostrów Tumski – Most Bolesława Chrobrego – Chwaliszewo – Stary Rynek.
Już niebawem udamy się na drugą cz esc wycieczki po szlaku Cesarskim!

W pażdzxierniku odbył sie rajd do Strzeszynka. Spod szkoły wyruszlimy w strone Jezioro Rusałka. Jezioro powstało w 1943 r. poprzez spiętrzenie wód Bogdanki. Do wykonania prac ziemnych związanych z utworzeniem zbiornika zostali zmuszeni Żydzi osadzeni w hitlerowskich obozach pracy przymusowej na terenie Poznania.
W 1960 roku na północnym brzegu jeziora powstał ośrodek wypoczynkowy z trawiasto-piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego i polem kempingowym.
W miejscu obecnego jeziora, pod koniec XIX wieku wzniesiona została niewielka trapezowa bateria stanowiąca element fortyfikacji Twierdzy Poznań zwana Baterią Bogdanka (Bogdanka Batterie).
W lasach otaczających zbiornik znajdują się 3 pomniki upamiętniające miejsca kaźni ze stycznia 1940, kiedy niemieckie SS dokonało masowych egzekucji więźniów obozu zagłady Fortu VII w Poznaniu. Po opuszcenie terenu jeziora Rusaa udaliśmy się nad Jezioro Strzeszyńskie. Jest to naturalne jezioro położone w dolinie Bogdanki na terenie tzw. zachodniego klina zieleni Poznania. Jego jedynym naturalnym dopływem jest Rów Złotnicki.

We wrześniu 2016 roku odbył się rajd do Rerzerwatu Morasko.Jest to rezerwat przyrodniczo-astronomiczny utworzony 24 maja 1976 roku, o powierzchni 54,5 ha. Znajduje się on w północnej części Poznania, na Morasku i graniczy bezpośrednio z Suchym Lasem. Na jego terenie mieszczą się kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu Morasko ok. 5 tys. lat temu. Na terenie rezerwatu znajduje się sześć kraterów, z czego największy ma ok. 90 metrów średnicy i 11,5 m głębokości. Powszechnie uważa się, że jest to pozostałość po upadku meteorytu ok. 5 tysięcy lat temu.
