SPORT

Jesteś tu: » Strona główna » SPORT

W piątkowe przedpołudnie, w naszej szkole odbył się mecz koszykówki mężczyzn. Przedstawiciele XX LO ulegli drużynie z Krzesin (XVI LO) przegrywając 19-100.

Początek spotkania nie należał do tych meczów z kategorii porywające. Goście z Krzesin objęli szybko prowadzenie i nie dawali rzucić naszym zawodnikom chociażby punktu. Przełom nastąpił w czwartej minucie kwart, kiedy to kapitan XX LO otworzył wynik naszej drużyny przy stanie 16-0 dla XVI LO. Przedstawiciele szkoły mieszczącej się na osiedlu wichrowe wzgórze mieli spore trudności z wejściem w mecz. Dopiero ostatnie dwie minuty pierwszej kwarty były dobre w wykonaniu ekipy z dwudziestki. Ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 24-7 dla drużyny z Krzesin.

Druga kwarta, mimo braku skuteczności, rozpoczęła się nad wyraz dobrze. Mógł być to efekt tego, że w końcu zawodnicy XX LO wyszli z szatni i walczyli jak równy z równym. Niestety, po kilku minutach dobrej gry przyszło załamanie w rozgrywaniu piłki i drużyna XVI LO odjechała naszym chłopcom. W grze naszego LO mogło podobać się to, że rozgrywali dobrze piłkę między sobą i konstruowali składne akcje – słabo wyglądała natomiast skuteczność oraz gra w obronie i druga kwarta zakończyła się wynikiem 42-12.

Druga połowa meczu, to niestety festiwal nieskuteczności naszej drużyny, bowiem zdobyli oni w tej kwarcie tylko dwa punkty. Tak jak reprezentacja XX LO poczuła wiatr w żaglach w drugiej kwarcie, tak w trzeciej powietrze wiało prosto w twarz naszych zawodników i nie mogli nic zdziałać w poczynaniach ofensywnych jak i defensywnych. Trzecia kwarta to była fantastyczna gra zespołu z Krzesin, w tej kwarcie zdobyli 30 punktów i po tej części meczu wynik wynosił 72-14.

Ostatnia ćwiartka to zwykłe bronienie się przed stratą kolejnych punktów. Niestety nie udało się to na tyle dobrze i zawodnik reprezentujący XVI LO rzucił w ostatnich minutach setny punkt. W grze naszego zespołu można było się doszukać przebłysków, jest to dobry znak na przyszłość, albowiem z tej mąki może jeszcze powstać chleb.