KLUB FILMOWY

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » KLUB FILMOWY10 XI 2011 rozpoczynamy w XXLO działalność szkolnego klubu filmowego

KAMERALNY KLUB FILMOWY „JEDEN ŚWIAT” W XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W POZNANIU
czytaj więcej
W czwartek 10 listopada o godzinie 16:00 w XX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbyło się inauguracyjne spotkanie Kameralnego Klubu Filmowego „Jeden świat”.

http://www.youtube.com/watch?v=FCvmev_QrEo„I kto za to płaci? Pani płaci, pan płaci.. Społeczeństwo”, czyli Kameralny Klub Filmowy o problemach ze sprawiedliwym handlem.
czytaj więcej

24 listopada Kameralny Klub Filmowy z XX LO w Poznaniu po raz drugi zaprosił szkolną społeczność na pokaz filmowy i dyskusję. Tym razem oglądaliśmy film pt. 'Przeznaczone do burdelu'' (zob. http://www.ceo.org.pl/pl/js/news/przeznaczone-do-burdelu), poruszający tematy niesprawiedliwości i wykluczenia społecznego w Indiach.

Czy rzeczywiście
czytaj więcej

8 grudnia Kameralny Klub Filmowy "Jeden Świat" ponownie zaprosił młodzież z XXLO na projekcję filmu dokumentalnego "Wiek głupoty" (zob. http://www.ceo.org.pl/pl/js/news/wiek-glupoty) oraz na dyskusję nt. ocieplenia klimatu i problemów środowiska naturalnego.

SOS dla Ziemi
czytaj więcej

Za nami kolejne spotkanie Kameralnego Klubu Filmowego. Tym razem uczestnicy mieli okazję poznać bliżej problemy rodzin, żyjących w samym sercu izraelsko-palestyńskiego konfliktu. Film, który poddano pod dyskusję to "Most nad Wadi" wyprodukowany przez braci Tomera i Baraka Heymanna. Tradycyjnie już dla naszych spotkań, pojawili się goście specjalni - tym razem byli to mieszkający w Polsce: Jamil Majzoub (żydowsko-palestyńskiego pochodzenia), oraz Youssef Chadid, który jest imamem oraz dyrektorem Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu (www.mcko.pl).

„Most nad Wadi”, czyli jak zakończyć konflikt izraelsko-palestyński?
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl