MIKRO w MAKRO

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » MIKRO w MAKRO

16 października przypada Światowy Dzień Żywności. Jego celem jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem, którą można podjąć na lokalnym gruncie. Dlatego też Projekt Edukacyjny Mikro w Makro, przy współpracy z p. Agnieszką Warzywodą i Samorządem Uczniowskim,    podejmuje działania w naszej szkole.

Światowy Dzień Żywności
czytaj więcej

W dniach 15-17 października Projekt Edukacyjny Mikro w Makro przeprowadził akcję – Wiem co Jem – Jem nie wyrzucam. Na terenie szkoły odbyła się zbiórka żywności. Zebrane produkty trafią do Banku Żywności w Poznaniu. Zebrano łącznie 184 produkty.

Wiem co Jem – Jem nie wyrzucam.
czytaj więcej

Grupa doświadczalna Mikro w Makro pragnie zachęcić wszystkich uczniów, nauczycieli i Szanowną Dyrekcję XXLO do udziału w zbiórce plastikowych nakrętek.

 

Każdy może zorganizować ją w domu, wśród najbliższej rodziny i znajomych.

 

Zbiórki odbywać się będą raz w miesiącu według poniższego harmonogramu.

Nakręcona akcja
czytaj więcej

Już w ten czwartek DRUGA ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK dla ZIEMKA.

Nakrętki zanosimy do sali 201 do pani Anny Cieślarczyk. Przypominamy o opisaniu opakowania, wpisujemy klasę, swoje imię i numer z dziennika. Nakrętki są ważone i tak tworzy się ranking klas i indywidualnych uczniów.

30 listopada zabraliśmy ponad 48 kg, które w zeszłą niedziele odebrał od nas Tata Ziemowita.

Uwaga!
czytaj więcej

W niedzielę 21 kwietnia Grupa Mikro w Makro pod bacznym okiem p. Anny Cieślarczyk, przedstawiciele klas teatralnych oraz nasz utalentowany „band”,  promowali naszą szkołę  na terenie Galerii w Suchym Lesie. Akcja nosiła nazwę Dzień Kreatywności i dzięki zaangażowaniu uczniów doszła do skutku.

XX LO w Galerii Sucholeskiej
czytaj więcej

Galerie

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl