BRAMA POZNANIA

Jesteś tu: » Strona główna » BRAMA POZNANIA

BRAMA POZNANIA

20.05.2015r. uczniowie klasy IId gimnazjum oraz 2 uczennice z klasy pierwszej wraz z opiekunami p. Małgorzatą Borecką i p. Sylwią Baryłecką wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez Bramę Poznania ICHOT. Tematyka zajęć ‘How’s the Duke’s family?’ łączyła w sobie elementy wiedzy z zakresu języka angielskiego i historii. Celem zajęć było poznanie sylwetki Mieszka I i Dobrawy, utrwalenie słownictwa z zakresu życia rodzinnego i towarzyskiego oraz kształtowanie umiejętności wypowiedzi, współpracy i rywalizacji. Oprócz korelacji ścieżek edukacyjnych, udział w warsztatach umożliwił również uczniom poznanie dziedzictwa kulturowego swojego regionu – Ostrowa Tumskiego. Warsztaty oraz zwiedzanie ekspozycji Bramy Poznania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.