Sejm Dzieci i Młodzieży 2015

Jesteś tu: » Strona główna » Sejm Dzieci i Młodzieży 2015

Sejm Dzieci i Młodzieży 2015

Dwóch uczniów klasy IIA XX Liceum Ogólnokształcącego: Paweł Żak i Jędrzej Jezierski, zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży.

Nagrodą w konkursie był dwudniowy wyjazd do Warszawy oraz udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca. Oprócz spotkań z politykami, zwiedzaniem gmachu Sejmu „od kuchni”, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, pracowali w komisjach, opracowywali treść uchwały na temat miejsca młodych w przestrzeni publicznej, a następnie podczas plenarnego posiedzenia dyskutowali nad treścią uchwały , proponowali poprawki, aby wreszcie przejść do głosowania.

Wyjazd dostarczył naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, umożliwił wymianę poglądów na ważne tematy, a poza tym przyczynił się do zawarcia wielu nowych znajomości.