Nostalgicznie, ale z przymrużeniem oka.

Jesteś tu: » Strona główna » Nostalgicznie, ale z przymrużeniem oka.

Nostalgicznie, ale z przymrużeniem oka.

Ostatnie warsztaty teatralne, zorganizowane już po raz drugi w Jankowie Dolnym, dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Rozświetlone paletą jesiennych barw skłoniły nas do szczególnej aktywności artystycznej. Sam mistrz Kocurek czuwający nad potencjałem III A stwierdził, że rozjaśnieni słońcem sami stajemy się piękniejsi. I tak oto powstała „Debata majonezowa”. Jej inspiracją stała się ustawa, której ministerstwo powinno się wstydzić. Odebrano nam prawo wyboru tego, co uważamy za dobre. Tym samym pogwałcono nasze demokratyczne prawa. Zatem to już nie tylko „Kropka nad i”, ale „Sprawa dla reportera”. Rozdzierającym głosem, niczym Rejtan, kolega Lipiński ubolewał nad utraconym smakiem dzieciństwa – kanapki z majonezem. Szymon Jeżak gromkim „Ja panu nie przerywałem” reprezentował głos ludu. Paweł Żak i Michał Dudziak reprezentując środowisko pseudonaukowców z uporem bronili dochodów znanych firm produkujących majonez. Prowadzące debatę Asia – Elżbieta Jaworowicz oraz Magda – Monika Olejnik były bardziej przekonujące niż telewizyjne oryginały.

Występ III A zakończyło zbiorowe wykonanie pieśni radosnej „Orki z Majorki”. Z niemniejszym aplauzem przyjęto występ II A teatralnej, która pod wodzą Sebastiana Greka przygotowała etiudę prowokującą do współczesnej interpretacji losów baśniowych bohaterów. Klasy dziennikarska II B i językowa II C zrealizowały ciekawy projekt teatralny „Rozstania i powroty”, ale w wersji polsko-angielskiej.

W melancholijnym nastroju wróciliśmy do Poznania, na szczęście do końca towarzyszyła nam cudowna aura pogodnego lata. To zdecydowanie poprawiło nasze samopoczucie. Nie mówimy jednak, żegnaj lato na rok, ale do zobaczenia, my tam jeszcze wrócimy…