XV Konkurs Recytatorski o Laur Sztuki i Narodu w XX Liceum Ogólnokształcącym

Jesteś tu: » Strona główna » XV Konkurs Recytatorski o Laur Sztuki i Narodu w XX Liceum Ogólnokształcącym

XV Konkurs Recytatorski o Laur Sztuki i Narodu w XX Liceum Ogólnokształcącym

   Uprzejmie informujemy, że półfinał kolejnego międzywojewódzkiego XV Konkursu Recytatorskiego o Laur Stefana Żeromskiego odbędą się w poznańskim XX Liceum Ogólnokształcącym 20 XI 2015 o godz. 10,00.

   Konkurs organizowany jest w dziewięćdziesiątą rocznicę śmierci tej wielkiej postaci literackiej i przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych. Instytucje delegujące typują do po dwie osoby w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować recytacje prozy Stefana Żeromskiego o czasie interpretacji do dwóch minut. Ocenie podlegać będzie stopień trudności tekstu, interpretacja, intonacja, dykcja, jeszcze raz dykcja, i ogólne wrażenie artystyczne (inscenizacje są niewskazane i nie będą podlegać ocenie) .

   Zgłoszenia konkursowe należy składać listownie do 15 XI 2015 r. Informacja o kontakcie bezpośrednim (e-meil uczestnika i opiekuna) wymagana w karcie zgłoszenia może być potrzebna do zasięgnięcia opinii o podejmowanych zmianach organizacyjnych konkursu oraz scenariusza imprezy. Kontakt może okazać się też niezbędny przy organizacji wycieczki oraz prezentacji w mediach.

   W pierwszej kolejności wystąpią uczestnicy w kategorii starszych.

   Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie 65XII br. o godz. 11,00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów udziału w finale obu kategorii na zakończenie imprezy. W kulminacji prezentacja laureatów, podczas której jeszcze raz usłyszymy nagrodzone recytacje, które odtworzone będą w Radiu Wnet. Nagroda główna to dwudniowa wycieczka do Warszawy, zwiedzanie muzeów i udział w programie Radia Wnet i w kaberecie „Pod Egidą”. Oprócz nagród organizatorów przewidziano specjalne nagrody wojewodów wielkopolskiego i lubuskiego.

   Poza konkursem uczestnicy mogą przygotować i zaprezentować na finale formy sceniczne związane z twórczością lub życiem wymienionych poetów (uzgodnione z organizatorami). Prezentacja ta nastąpi podczas obrad komisji konkursowej. W tym czasie odbędzie się też tradycyjnie pokazy filmów biograficznych. Patronaty honorowe nad całą imprezą sprawują wojewodowie wielkopolski i lubuski a patronat medialny TVP Info i Poradnik Bibliotekarza przy poparciu Ogólnopolskiego Klubu Poetów przy ZLP.

   W trakcie imprezy w Świebodzinie uczestnicy otrzymają bezpłatny ciepły posiłek.

   Przed imprezą finałową rolę kawiarenki konkursowej pełnić będzie bar hotelu Lubus Organizatorem półfinałów jest XX Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu .


Karta Zgłoszenia

Ogłoszenie Kuratorium

Informacja i Zaproszenie

Regulamin


Tel. kontaktowy 61 820 82 03

recytacje.wielkopolskie@o2.pl


Organizatorzy

.

Opracowanie: szkolnastrona.pl