Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy UAM - ZSGL nr 37

Jesteś tu: » Strona główna » Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy UAM - ZSGL nr 37

Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy UAM - ZSGL nr 37

Dnia 16 października w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 37 miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie, zarówno gimnazjum jak i liceum, będą mieli możliwość korzystania z oferty naukowo-dydaktycznej Wydziału Biologii, a co za tym idzie, pogłębiania wiedzy i rozszerzania zainteresowań z zakresu nauk biologicznych. Dwujęzyczna klasa gimnazjalna będzie natomiast miała możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie rozszerzać będą swoją znajomość tego języka.

Podczas uroczystości Wydział Biologii reprezentowali prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek - prodziekan Wydziału Biologii ds. nauki i współpracy z zagranicą, adiunkt w Zbiorach Przyrodniczych UAM dr Szymon Konwerski oraz przedstawiciel dziekana ds. promocji i współpracy ze szkołami dr Aneta Piechalak.

Świadkami podpisania porozumienia byli także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, nauczyciele oraz licznie zgromadzona młodzież.

Przygoda z biologią w wydaniu akademickim zapoczątkowana została wykładem dr. Konwerskiego na temat znaczenia owadów w życiu człowieka. Nasi goście zapoznali się z wyposażeniem pracowni biologicznych
i uczestniczyli w zajęciach otwartych szkolnego Klubu Odkrywców Tajemnic Świata.

Mamy nadzieję, że nawiązana właśnie współpraca wpłynie w znaczący sposób na podniesienie efektywności
i atrakcyjności nauczania biologii w naszej szkole.