Mapa sentymentalna czyli nasz fyrtel

Jesteś tu: » Strona główna » Mapa sentymentalna czyli nasz fyrtel

Mapa sentymentalna czyli nasz fyrtel

Uczniowie klasy Ic gimnazjum, o profilu artystyczno-dziennikarskim, w minionym miesiącu, uczestniczyli w cyklu warsztatów zatytułowanych "Mapa sentymentalna czyli nasz fyrtel" organizowanych przez Młody Uniwersytet Artystyczny.  Wyposażeni w dyktafon i jednorazowy aparat, mieli za zadanie uwiecznić dzielnice takie jak: Nowe Miasto, Stare Miasto, Wilda, Jeżyce. Realizacje dotyczyły lokalnej historii, w szczególności tej, która wiąże się ze wspomnieniami, rodzinnymi opowieściami, prywatnymi wydarzeniami sprzed wielu lat.
To właśnie takie drobiazgi budują klimat miasta i najbliższego "fyrtla", pozwalają zrozumieć nie tylko to, co było kiedyś, ale również konsekwencje tych wydarzeń. Uczniowie poszukiwali wspomnień o dzieciństwie, dawnych miłościach, radościach i smutkach. W swych projektach odnieśli się również do współczesności.

Efektem ich działań był wernisaż w Nowej Gazowni oraz wywiad, który udzielili telewizji WTK. Obecnie prace można oglądać w galerii naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy uczniom Ic gimnazjum, udanych efektów ich twórczej pracy!