Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy SWPS - ZSGL nr 37

Jesteś tu: » Strona główna » Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy SWPS - ZSGL nr 37

Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy SWPS - ZSGL nr 37

Jaka jest kondycja polskiej szkoły? Jak poprawić sposób jej funkcjonowania? Te problemy rozważano 19 listopada podczas  uroczystości podpisania porozumienia pomiędzy SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym w Poznaniu, reprezentowanym przez profesor Annę Zalewską, Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Poznaniu a XX Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Poznaniu, reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły Pana Lechosława Rybkę.

Głównym celem zawarcia tego porozumienia jest przede wszystkim rozszerzenie kompetencji uczniów klasy psychologiczno-pedagogicznej, wszechstronne przygotowanie do podjęcia studiów na wydziałach społeczno-humanistycznych, oraz kształtowanie postaw prospołecznych, niwelowanie stereotypów i uprzedzeń w relacjach międzyludzkich.

Uroczystość zwieńczył wykład Profesor Anny Zalewskiej na temat aktywności obywatelskiej współczesnej młodzieży. Podsumowując spotkanie, Pani Agnieszka Lewicka, dyrektor marketingu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego stwierdziła, że nawiązanie współpracy z XX Liceum Ogólnokształcącym okazało się strzałem w … ”dwudziestkę”.