Białe Święta

Jesteś tu: » Strona główna » Białe Święta

Białe Święta

Zwykło się tak nazywać Święta Bożego Narodzenia, ale te z 2015 należałoby nazwać zielonymi i raczej wiosennymi. W niczym to jednak nie przeszkodziło nauczycielom i uczniom naszej szkoły, zarówno gimnazjalistom, jak i licealistom, tradycyjnie świętować Dzień Narodzenia Pańskiego. Już w poniedziałek na wspólnej wieczerzy spotkali się nasi pedagodzy, we wtorek natomiast organizowaliśmy w klasach spotkania o charakterze wigilijnym. Zgodnie z obyczajami składaliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, wręczaliśmy sobie prezenty. Uroczystości w klasach poprzedził koncert świąteczny przygotowany przez panią Dorotę Lewicką. Usłyszeliśmy w nowej aranżacji znane nam kolędy ilustrowane ruchem przez nasze mistrzynie w gimnastyce artystycznej, Wiktoria Piekuta w hiphopowym rytmie wytańczyła betlejemską historię, a nadzieję na białe święta wyraziły Śnieżynki w musicalowym numerze „Let’s snow” przygotowanym przez opiekunkę najmłodszej grupy teatralnej – panią Barbarę Plucner.

W radosnym nastroju pożegnaliśmy tego dnia szkołę, którą wprawdzie lubimy, ale ferie – kochamy! Do zobaczenie w przyszłym roku!