ZAJĘCIA PO ANGIELSKU NA WYDZIALE BIOLOGII

Jesteś tu: » Strona główna » ZAJĘCIA PO ANGIELSKU NA WYDZIALE BIOLOGII

ZAJĘCIA PO ANGIELSKU NA WYDZIALE BIOLOGII

W grudniu uczniowie dwujęzycznej klasy gimnazjum uczestniczyli w lekcjach biologii zorganizowanych przez Wydział Biologii UAM. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję obejrzeć najbardziej interesujące eksponaty zbiorów przyrodniczych - ich szczególną uwagę przykuły motyle oraz wypchane okazy ptaków i ssaków, m.in. kiwi
i dziobak. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w lekcji antropologii, podczas której poznali szczegóły ludzkiego szkieletu.

O celowości i atrakcyjności tego typu zajęć najlepiej zaświadczą słowa jednej z uczennic:

„Ten dzień na Wydziale Biologii był niesamowity i bardzo ciekawy. Myślę, że nasza klasa wróciła z głową pełną nowej wiedzy. Dowiedzieliśmy się, gdzie w szkielecie człowieka znajdują się najmniejsze kości i jak one wyglądają. Mieliśmy szansę nauczenia się wielu nowych słów w języku angielskim, które później w życiu mogą nam się przydać. Myślę, że najbardziej każdemu spodobało się to, że mogliśmy obejrzeć wnętrze czaszki człowieka za pomocą specjalnej kamery.”