FINAŁ AKCJI „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

Jesteś tu: » Strona główna » FINAŁ AKCJI „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

FINAŁ AKCJI „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio składa na ręce społeczności naszej szkoły podziękowania za  lutową akcję Zaczarowany ołówek. Miała ona na celu dostarczenie przyborów szkolnych dzieciom z najbiedniejszych krajów świata. Głównie zebraliśmy ołówki, zeszyty, bloki, temperówki, kredki, ale także piórniki, zestawy geometryczne i plecaki. Jak się dowiedzieliśmy, pierwszy transport trafi do Afganistanu, gdzie działa 536 szkół, część z nich pod gołym niebem lub w namiotach. Kolejne mają być wysłane na Papuę Nową Gwineę i do Kamerunu. W tych miejscach uczy się po 100 uczniów w rożnym wieku, a jedynym zeszytem są notatki nauczyciela. Przybory trafią także do przedszkoli - jest to wielka radość, gdyż dzieci mogą uczyć się zamiast pracować albo błąkać się bez opieki.

Serdecznie dziękuję za włączenie się w to szczytne dzieło! Dla wszystkich, którzy chcą by ich młodsi koledzy również wyrośli na mądrych i dobrych ludzi poniższy dyplom ;-)