„ZAKAZANA MIŁOŚĆ ELIZY I WILHELMA”

Jesteś tu: » Strona główna » „ZAKAZANA MIŁOŚĆ ELIZY I WILHELMA”

„ZAKAZANA MIŁOŚĆ ELIZY I WILHELMA”

Już w poniedziałek, 14 marca rozpoczyna się realizacja projektu „Zakazana miłość Elizy Radziwiłłówny, księżniczki polskiej i Wilhelma Hohenzollerna, księcia pruskiego, przyszłego króla Prus i cesarza niemieckiego Wilhelma I” we współpracy ze szkołą w Berlinie. Podstawową sprawą jest podział tematyki projektu na dwa główne zagadnienia, z których jedno dotyczy kwestii przeszkód małżeńskich pary Wilhelm - Eliza na tle stosunków polsko - pruskich. Ta część pomyślana została jako opracowanie mające się opierać o wiedzę historyczną uczniów na temat sytuacji obu narodów w tym okresie. Strona niemiecka skoncentrowała swą uwagę na ukazaniu problemu od strony uwarunkowań pruskich, nasi uczniowie opracowali sytuację ziem polskich pod zaborem pruskim, zebrali informacje o familii Radziwiłłów oraz prześledzili dzieje romansu rozgrywającego się na terenach przynależnych Polsce. Pięciodniowe spotkanie w Berlinie obu grup w przyszłym tygodniu powinno zaowocować zestawieniem zebranego materiału w całość.

O efektach tej współpracy będziemy Was informować na bieżąco, wiele sobie obiecujemy….

W imieniu grupy

Mieszko Tierling