Otrzęsiny klas I gimnazjum - "Drżyjcie Beany!"

Jesteś tu: » Strona główna » Otrzęsiny klas I gimnazjum - "Drżyjcie Beany!"

Otrzęsiny klas I gimnazjum - "Drżyjcie Beany!"

Dnia 12 października 2016 roku klasy pierwsze naszego gimnazjum uczestniczyły w otrzęsinach „Drżyjcie Beany!”. To coroczny zwyczaj, mający na celu wprowadzić pierwszoklasistów do społeczności naszej szkoły.

Uroczystość odbyła się po lekcjach w małej sali gimnastycznej. Prowadzący: Nicole Michajłow i Jan Juskowiak przywitali naszych młodszych kolegów i zachęcili do wspólnej zabawy.

Trzecioklasiści przygotowali dla pierwszaków zadania: quiz o szkole i patronie, wymyślić wiersz - rymowankę o wychowawcy, wykonać herb klasy zgodny z profilem oraz pokonać tor przeszkód. Nie zabrakło również konkurencji dla wychowawców, którzy mieli wymienić swoich wychowanków w kolejności alfabetycznej. Pomimo drobnych problemów, opiekunowie poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Pierwszoklasiści udowodnili, że są zgraną grupą i potrafią zbudować pozytywne relacje z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcami. Zwycięstwo odniosła klasa 1e. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i duch walki. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy naszym młodszym kolegom wielu niezapomnianych wrażeń.

Po otrzęsinach rozeszliśmy się do domów, a pierwszaki dumnie kroczyły wiedząc, że są już prawdziwymi gimnazjalistami :)

Marika i Nadia Dur, klasa III b