PIWNICA 15: W Ogrodzie na Ogrodach

Jesteś tu: » Strona główna » OPIEKA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA » ARCHIWUM 2014/2015 » PIWNICA 15: W Ogrodzie na Ogrodach

PIWNICA 15: W Ogrodzie na Ogrodach

18 października 2014 r. byliśmy w Ogrodzie Botanicznym, zwanym potocznie przez Poznaniaków „Botanikiem”. Ogród znajduje się na Jeżycach. Jest to wizytówka miasta Poznania, jedyny ogród botaniczny w Polsce, do którego wstęp jest bezpłatny (co można przeczytać na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego w Poznaniu).

Wycieczka zaplanowania była na sobotę. Prognoza pogody już od tygodnia zapowiadała piękny, słoneczny dzień. Niestety, jak to z pogodą bywa, aura jesienna okazała się kapryśna. Już dzień wcześniej zaczął padać deszcz, który utrzymywał się do soboty rana. Na miejsce zbiórki pod szkołą stawili się zatem najodważniejsi i najbardziej wytrwali poszukiwacze przygód.

Nie zawiedli się na przyrodzie, która po ożywczym deszczu odpłaciła pięknem jesiennych kwiatów i złotem opadających liści. Gdzieniegdzie, między łodygami oraz pniami roślin przebiegały wiewiórki, zbierając zapasy na zimę. Nauczyciele oraz uczniowie również „coś” zbierali. Ci, którzy byli to wiedzą, wiedzą co to są „żółte liście”, żółte „śliwki” i „żółte tabliczki”. A kogo przestraszył drobny deszczyk, niech żałuje. Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze się bawili, a niektórzy zgodzili się opuścić Ogród dopiero po zapewnieniach, że wrócą do niego na wiosnę.

A zatem, do zobaczenia !

Psycholog i Pedagog Gimnazjum nr 9