PIWNICA 15: SEANS FILMOWY

Jesteś tu: » Strona główna » OPIEKA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA » ARCHIWUM 2014/2015 » PIWNICA 15: SEANS FILMOWY

PIWNICA 15: SEANS FILMOWY

W dniu 29 października 2014 r. udaliśmy się do kina na seans filmowy pt. „Pinokio”.

Wydawać by się mogło, że treść jest dobrze znana i przewidywalna, ale każda adaptacja literatury przynosi pewne zaskoczenia. W tym przypadku jest to wierność oryginałowi i trafiający w gusta młodzieży humor sytuacyjny.

Początkowo grupa uczestników miała pewne opory co do udziału w seansie: że to lektura ze szkoły podstawowej ..., że to nie ich przedział wiekowy ... Ale wiedzieliśmy, że przekaz treści zawartych w filmie jest ponadczasowy. Relacje międzyludzkie oparte na miłości, przyjaźni, kłamstwie, oszustwie – to wszystko są elementy życia. I jak tytułowy Pinokio musimy nauczyć się dokonywać właściwych wyborów moralnych.

Cieszymy się, że jak zawsze udało nam się zaskoczyć uczestników.

Psycholog i Pedagog Gimnazjum nr 9