Czy rzeczywiście "przeznaczone do burdelu"?

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » KLUB FILMOWY » Czy rzeczywiście "przeznaczone do burdelu"?

Czy rzeczywiście "przeznaczone do burdelu"?

24 listopada Kameralny Klub Filmowy z XX LO w Poznaniu po raz drugi zaprosił szkolną społeczność na pokaz filmowy i dyskusję. Tym razem oglądaliśmy film pt. 'Przeznaczone do burdelu'' (zob. http://www.ceo.org.pl/pl/js/news/przeznaczone-do-burdelu), poruszający tematy niesprawiedliwości i wykluczenia społecznego w Indiach.

Akcja filmu dzieje się w Kalkucie w dzielnicy "czerwonych latarni"  w środowisku, gdzie prostytucją zajmują się nieraz trzy pokolenia (babka, matka i córka).  Naszym gościem była streetworkerka z Poznania - pani Sylwia Kędziora z Grupy Animacji Społecznej "REZERWAT" (zob. http://www.rezerwat.org.pl/), która zajmuje się m.in. pracą z dziećmi z poznańskich Jeżyc. Nasz gość opowiedział o swoich podopiecznych i różnych akcjach, zajęciach prowadzonych w ich lokalnym środowisku. Usłyszeć mogliśmy o trudnościach losu, jakie ich spotykają, ale i o małych sukcesach: piłkarskiej karierze, uratowaniu chłopaka przed poprawczakiem czy uchronieniem rodzeństwa przed domem dziecka.

Zainteresowani tzw. "pedagogiką ulicy" zebrali sie w dość licznym gronie, by wspólnie dyskutować o sprawach naprawdę ważnych dla naszego społeczeństwa. Najważniejszym przesłaniem wieczoru była ważna kwestia, że świat można zmieniać i nikt nie jest tak do końca skazany na swój los "można podjąć próbę walki z "przeznaczeniem", tak jak to zrobili niektórzy bohaterowie filmu czy podopieczni p. S. Kędziory. Liczymy, że na kolejne spotkanie dotrze równie duża liczba osób.

 

 

Marta Boińska

 

 

 Link do relacji wideo: http://www.youtube.com/watch?v=uIJUG-xftCA

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl