ACTA sunt servanda? O wolności w Internecie w XXLO w Poznaniu.

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » KLUB FILMOWY » ACTA sunt servanda? O wolności w Internecie w XXLO w Poznaniu.

ACTA sunt servanda? O wolności w Internecie w XXLO w Poznaniu.

Jesteśmy po kolejnym pokazie Kameralnego Klubu Filmowego. Tym razem, temat podjęty przez uczestników oraz zaproszonych gości był bardzo "na czasie", zwłaszcza, iż dotyczy on niemalże każdego z nas.

Wiele w ostatnim czasie mówiło się o "ACTA", pomimo, że temat już nieco przycichł, nasz klub postanowił go poruszyć. Zaproszonymi gośćmi byli członkowie poznańskiego zespołu "V-Unit", który kilka tygodni wcześniej opublikował w sieci swój kawałek, zatytułowany  "Ten beat jest kradziony".

Pokaz rozpoczął się standardowo od powitania przez opiekuna naszego klubu, p. Macieja Lecińskiego - zaproszonych gości, oraz wprowadzenia w tematykę pokazu. Następnie nasza koleżanka, Marta Rusak przedstawiła krótką prezentację na temat zapisów  konwencji ACTA, jej postulatach oraz zamyśle i działaniu na każdego z nas. Po prelekcji zaproszeni goście w kilku słowach przedstawili siebie, swój pomysł na klip (który w międzyczasie został wyświetlony) oraz odpowiedzieli na kilka pytań, które padły z sali.

Klimat spotkania był przystępny, przede wszystkim ze względu na wiek i sam typ działań prowadzonych przez zaproszonych gości. Niestety, pomimo dobrej frekwencji wśród uczestników pokazu, zespół V-Unit musiał opuścić nasze spotkanie, jeszcze przed pokazem filmu, tak więc „Kulturę remiksu” obejrzeliśmy już w swoim gronie.

Kolejne spotkanie Kameralnego Klubu Filmowego odbędzie się 12 kwietnia i poświęcone będzie kwestii zarażeń w Afryce wirusem HIV. Wszystkie informacje zostaną podane przez szkolny radiowęzeł, na plakatach oraz na profilu naszego klubu - na Facebooku. Do zobaczenia na kolejnych pokazach!

 

 

Łukasz Kaszuba (tekst i zdjęcia)

Opracowanie: szkolnastrona.pl