Światowy Dzień Żywności

Jesteś tu: » Strona główna » PROJEKTY » MIKRO w MAKRO » Światowy Dzień Żywności

Światowy Dzień Żywności

16 października przypada Światowy Dzień Żywności. Jego celem jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem, którą można podjąć na lokalnym gruncie. Dlatego też Projekt Edukacyjny Mikro w Makro, przy współpracy z p. Agnieszką Warzywodą i Samorządem Uczniowskim,    podejmuje działania w naszej szkole.

W dniach 15, 16 i 17 października odbędzie się zbiórka żywności, a wszystkie produkty w niej zebrane zasilą „spiżarnię” Banku Żywności w Poznaniu, a następnie trafią do osób potrzebujących. Chcemy zachęcić wszystkich uczniów i ich rodziców do włączenia się w tą akcję.

Każdy może pomóc. Wystarczy JEDEN produkt podarowany przez każdego z NAS, aby inna potrzebująca osoba mogła spożyć JEDEN ciepły posiłek w ciągu dnia.

Na zbiórką żywności przynosimy tylko produkty z długą datą ważności, które mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, (np.: mąka, cukier, makaron, ryż, olej, słodycze).

Wszystkim darczyńcą z góry dziękujemy.

MwM wraz z opiekunkami p. L. Konieczną i p. A. Cieślarczyk